Projekt s názvem „Průmysl 4.0 – Implementace digitálního vzdělávání do profesního vzdělávání“ udělal ve čtvrtek 8. listopadu 2018 velký krok. Partneři Integrovaná střední škola technická a ekonomická Sokolov, příspěvková organizace a německá DPFA Chemnitz po několikaměsíčních přípravách vyzkoušeli spojení ve virtuální učebně.
ISŠTE Sokolov, příspěvková organizace na své půdě několik měsíců budovala prostory pro nejmodernější digitální vzdělávání, práci s 3D technologiemi a přeshraniční komunikaci – virtuální učebnu, díky které je pro české i německé žáky možné vzdělávat se plněním společných úkolů.

Ve čtvrtek 8. listopadu 2018 proběhlo první spojení žáků ISŠTE Sokolov, příspěvkové organizace a DPFA Chemnitz, kteří spolu v následujících dvou letech budou přeshraničně komunikovat pomocí techniky, seznamovat se mezi sebou a poznávat učební moduly, které pro ně připravují pedagogové odborných předmětů, ale také zástupci z řad zaměstnavatelů v průmyslu.

Využívání technologií při výuce je v dnešním rychle se měnícím digitálním světě nepostradatelné, zvláště pro žáky technických oborů, kteří musí být po absolvování dostatečně připraveni jak na trh práce, tak na studium na vysokých školách.

Čeští i němečtí žáci se budou dále setkávat v rámci projektu pravidelně, a to nejen ve virtuální učebně. Partneři připravují společná setkávání pro pedagogy a žáky na české i německé straně hranic.

Zpracovala: Mgr. Věra Novotná

Menu